ניוזלטר
צרו קשר

יוזמה בין-דתית בנגב

חברי הקהילות המסורתיות מגן אברהם בעומר, ואשל אברהם בבאר שבע, בהובלת רבני הקהילות הרב מאוריסיו בלטר (ב"ש), הרב יונתן סיידוף והרב מיכאל גרץ (עומר) התאחדו יחד עם קבוצת מנהיגים דתיים מוסלמים ונוצרים מהנגב. ויצרו את היוזמה בין-דתית בנגב. הקבוצה נועדה ליצור תוכניות שיפגישו בין ישראלים ומנהיגים דתיים מדתות שונות. מרקם החיים הייחודי בנגב הוא כר פורה להתחיל תוכניות של מפגשים מסוג זה- שכן המפגש בין בני דתות שונים הוא יומיומי, וחשוב ביותר.

 

במהלך השנתיים האחרונות התווספו ליוזמה זו עוד ועוד מנהיגים וקהילותיהם וקיבלו את אישורו של משרד החינוך ושל גורמים עירוניים לשיתופי פעולה בתוך בתי ספר באיזור.

לאחרונה, קיימו בבית ספר בדואי גדול בנגב שבוע סובלנות ופורום היוזמה הבין דתית בנגב לקח חלק משמעותי בתכנים.

 

החודש קיים הפורום את "יום הוסבלנות הדתית" בתיכון "שגב שלום" הסמוך לעומר. 40 מנהיגים דתיים מהנגב ומספר מנהיגים נוצרים מהגלגיל, פגשו את תלמידי כיתות י' וי"א של בית הספר, במפגשים קבוצתיים. לאחר מכן התקיים פאנל אנשי דת לתלמידי כיתות י"ב של בית הספר.

באירוע, בו לקחו חלק גם הרבנים המסורתיים הרב באלטר, הרב סיידוף והרב גרץ, ונציגים נוספים מהקהילות המסורתיות, התנהל בכבוד הדדי גדול, בהקשבה גדולה. התלמידים לעיתים הקשו בשאלותיהם, אך מסר השלום והאחווה שהגיעו פה אחד מכל המנהיגים הרוחניים היה עוצמתי.

 

 

תודה לרב מיכאל גרץ על הסיוע בהכנת הכתבה

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ