ניוזלטר
צרו קשר

עצרת סובלנות ופלורליזם בגבעה הצרפתית

קהילת רמות ציון בגבעה הצרפתית בירושלים, ובראשה הרבּה חיה רואן- בקר הובילו יחד עם ארגונים נוספים מהשכונה עצרת למען סבלנות. העצרת אורגנה על תושבי השכונה אחרי דבריו המסיתים של הרב הספרדי הראשי של ירושלים הרב עמאר שיצא נגד הקהילה הגאה ונגד תפיסות יהודיות שאינן אורתודוקסיות. זאת לצד תקיפות חוזרות ונשנות ודברי הסתה של חברי כנסת נגד יהדות מסורתית (קונסרבטיבית) ורפורמית שהביאו עד לכדי פשע השנאה בקהילה הרפורמית "רענן". שם רוססו על קירות בית הכנסת ציטוטים ופסוקים נגד הקהילה, והונחה סכין, לצד שמות מנהיגי הקהילה הרפורמית עליה צוטטו הלכות רוצח ושמירת נפש של הרמב"ם.

 

תושבי השכונה לא יכלו להשאר אדישים לחוסר הסובלנות בחברה הישראלית, ובמיוחד אצל מנהיגיה, וקיימו עצרת שקראה להגברת הסובלנות בשכונה, בעיר ובמדינה.

בעצרת נשאה דבר תורה גם הרבּה חיה רואן- בקרה, רבת קהילת "רמות ציון" בשכונה, לצד פעילים מעמותות אחרות, בניהם ארגוני הקהילה הגאה.

 

רבות ורבים מתושבי השכונה, משפחות, צעירים וסטודנטים, חברי הקהילי ופעילות נוע"ם ותנועות הנוער הנוספות באיזור, הגיעו כדי לחזק מסר של אחווה ושל "ואהבת לרעך כמוך" ולחבק את כל תושבות ותושבי השכונה.

 

(צילום: ראובן מלכה)

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ