ניוזלטר
צרו קשר

חוגגים סיגד באשקלון

קהילת נצח ישראל באשקלון קיימו אירוע מיוחד לכבוד חג הסיגד, חג מרכזי במסורת יהדות אתיופיה. קרוב ל200 אנשים שהגעו לחגיגות, נהנו מתכנית מגוונת ועשירה שכללה תערוכת מודלים של בתים ומבני ציבור בכפר האתיופי, תערוכה של כלים, חפצים, בדים באריגת יד ותכשיטים שהובאו מאתיופיה. את הערב הנעימו בריקודים מסורתיים להקת בני נוער מאשקלון, לקהת יגר בהל, וכן רקדניות מקצועיות שלימדו את הקהל  ריקוד אתיופי מסורתי.

ההרצאה המרכזית בערב היתה מפי מר אסנקאו מקונן שדיבר על החג ומשמעותו בקרב בני העדה והביא בפני הקהל את סיפור עלייתו ארצה ופעילותו כפעיל מוסד בהעלאת יהודי אתיופיה דרך סודן במבצע משה.

 

היה חשוב לקהילה במיוחד לערוך את האירוע ולהכיר את מנהגי החג במיוחד לאור גילויים חוזרים ונשנים של גזענות ואפליה כלפי בני העדה האתיופית בעיר. המפגש מעין יצר הזדמנות להיכרות ושבירת סטריאוטיפים משני הצדדים.


באירוע נכחו גם  מ״מ ראש העיר מר אפי מור ויועץ ראש העיר לענייני העדה האתיופית מר סולומון דמקה שהבטיחו את תמיכתם בפעולות המשך שיחזקו את הקשר בין הקהילות. 

אולי לא נצליח לגרש את החושך אבל נעשה הכל כדי להגביר את האור.

 

אבי יצחק , שהפיק והנחה את האירוע יחד עם יו"ר הקהילה שרה אילן כתב אחרי המאורע.

"אני לא יכל לתאר לכם במילים עד כמה שמחתי שקבלתי פנייה מהגב' שרה אילן להגיע לקהילה נצח ישראל ולהפיק עבורם ועבורנו את ציון חג הסיגד 2016 במקום של הקהילה.
לאורך השנים הנחתי הרבה מאוד טקסים שקשורים לחג הסיגד ובכל זאת החגיגה הזו עם קהילת נצח ישראל היה בה הרבה מעבר לחגיגה רגילה..מכיוון שזו הזדמנות נדירה עבורי להגיע ולספר על חשיבות החג ומשמעותו לקהלים חדשים וסקרנים .
במפגש הזה בין שני הקהילות הנפלאות האלה נוצר חיבור אמיתי וכנה , הצורך להכיר אחד את השני בפתיחות מלאה וברצון רב, הביא לכך שהערב העשיר והמגוון היה מוצלח והשאיר טעם של עוד וכבר מחכים לפעילות הבא משותפת בין הקהילות."

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ