ניוזלטר
צרו קשר

רבנות קהילתית חדשה

שלוש מקהילות התנועה התחדשו בימים האחרונים ברבני קהילה חדשים.

 

בקהילה בכפר ורדים החלה החודש נטלי לסטרגר לשמש כרבת הקהילה. נטלי גדלה בבית אורתודקסי בחיפה, לאחר שעלתה מפריז בגיל 10 וגדלה בציונות הדתית. היא דגלה בבית שאוהב אלוהים ואדם, שומר הלכה שסבב סביב נתינה לציבור.

לאחר שנישואיה הראשונים עלו על שרטון, היתה נטלי יחד עם שלושת ילדיה, וחיפשה עולם יהודי אחר, כזה שיאפשר לה כאם יחידנית ללכת יחד עם בניה לבית הכנסת, וכזו פלורליסטית יותר. בתקופה ההיא עבדה בתפקידים ציבוריים, בין היתר גם כעוזרתו של ח"כ (דאז) ניסים זאב. היא החלה ללכת לקורס מנהיגות של שדולת הנשים, שם פגשה את הפרופסור אליס שלוי, שהציעה לה לראשונה ללמוד רבנות מסורתית.

היא עבדה בעבר כמ"מ רבת קהילות במקומות שונים בתנועה, בתפקיד חניכי בנוע"ם ובנשות הכותל.

נטלי תוסמך כרבה על ידי בית המדרש לרבנים ע"ש שכטר בטקס הסמכה חגיגי שיערך ב 14.9.

"כפר ורדים הוא יישוב מעניין, יש בו משפחות צעירות רבות, סניף נוע"ם חזק, ובקהילה היו רבני קהילה מוצלחים מאוד לפני. אני שמחה על הפרק החדש בחיי, ומקווה להתחיל את תקופתי במניין המשפחתי מסורתי בהכרות, האזנה ותיאומי ציפיות"

 

בקהילת 'תפארת שלום' בתל אביב החל הרב שמואל רוזנברג לשמש כרב הקהילה. הכרתו בעבר של הרב רוזנברג עם היהדות הקונסרבטיבית היתה אקדמית בעיקר. בצעירותו נתקל לא פעם בתשובות הלכתיות של כנסת הרבנים המסורתית, שעניינו אותו רבות.

לפני מספר שנים, שימש הרב שמואל בתפקיד רב בעיר ברסלב בפולין. שמואל נתקל בעמוד הפייסבוק של התנועה המסורתית בפרסום על משלחת של התנועה שמגיעה לעיר. לפני מספר שנים קיימה התנועה המסורתית משלחת לפולין, בעקבות ארץ "הולדתה" של היהדות המסורתית-קונסרבטיבית. בית המדרש הראשון לרבנות קונסרבטיבת היה בעיר ברסלב, והמשלחת בילתה מספר ימים במקום. המשלחת התארחה בקהילתו של שמואל וקיימו יחד תפילת ראש חודש, חבר מהקהילה אף ערך למשתתפות ולמשתתפים סיור בעיר. כשחזר שמואל לארץ לאחר סיור עבודתו בפולין, התחבר לתנועה המסורתית ונכנס בתפקידים שונים בתוך קהילות התנועה. ראשית בקהילת 'עדת שלום עמנואל' ברחובות, כראש בית מדרש ובהמשך הגיע לקהילת תפארת שלום בתל אביב, שם הוא נמצא בשנתיים האחרונות במסגרת מצומצמת- שבת בחודש והעברת שיעורים. לפני כחודש החל לשמש בתפקיד רשמי של רב הקהילה. הרב שמואל החל לעבוד במרץ עם חברי הקהילה לחיזוק הפעילות הקהילתית, ולהמשך ביסוס הקהילה בשכונה. "חשוב לי שבאזור תל אביב כולו ורמת אביב בפרט ידעו אנשים שיש להם קהילה יהודית אוהבת להגיע אליה בשגרה ובאירועים מיוחדים"

 

ארי חסיד נולד וגדל בפילדלפיה בקהילה קונסרבטיבית גדוללה. כבר מגיל צעיר ידע ארי כי הוא רוצה להיות רב, בעיקבות החינוך הקונסרבטיבי בבית ובעקבות חוויה משמעותית במחנה רמה פוקנוס, והפעילות בתנועת הנוער USY. החוויה היהודית החזקה במסגרות אלו גרמו לארי לדעת כבר בגיל צעיר כי הוא רוצה להיות רב. בשנת 2005 עלה לישראל, אחרי שהשלים תואר ראשון בהיסטוריה של היפהופ ישראלי, אליו התוודע מחבריו הישראלים במחנות הקיץ. ראשית עבד כרכז מסורת בקהילת 'תפארת שלום' בתל אביב' יחד עם הרב דאז דוד לזר. ב2008 התגייס לצה"ל ושירת בדובר צה"ל. זמן קצר לאחר שחרורו החל את לימודי הרבנות בבית המדרש לרבנים ע"ש שכטר.

בעוד פחות משבועיים יוסמך ארי לרבות, ובימים אלו התחיל ארי לשמש כרב הקהילה המסורתית במזכרת בתיה. הקהילה במזכרת בתיה קמה לפני כשנתיים וקיימה עד עתה תפילות ביום כיפור וקבלות שבת פעם בחודש. עם כניסתו של ארי יצמח היקף הפעילות, הקהילה תפלל במתכונת שבועית ויפתח בית מדרש עם שיעורים לכל הגילאים "יש במזזכרת בתיה רצון גדול לגשר בין זהויות יהודיות שונות וחשוב לתת מקום לאנשים שמחפשים את היהדות הצבעונית, וזה מה שהם ימצאו בקהילה שלנו" מספר ארי.

 

בהצלחה לכל הקהילות עם ההנהגה הרוחנית החדשה!

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ