ניוזלטר
צרו קשר

יום סיור לעוקבי מכון על משמר הכנסת

החודש נערך יום עיון, ראשון מסוגו, לעוקבי מכון 'על משמר הכנסת. המכון עורך ימי עיון רבים- בעיקר למכינות ולקבוצות חינוכיות שונות. הפעם הציעו במכון יום עיון לעוקבי המכון המסורים רבים מהם חברים, מנהיגים ורבנים מהתנועה המסורתית בכל הארץ. במהלך היום נידונו נושאי דת ומדינה בכנסת לעומק. במסגרת היום נחשפו המשתתפים מקרוב לפועלו שם המכון שמטרתו לעקוב אחר התנהגויותיהם של חברי הכנסת בסוגיות של דת ומדינה.

היום נפתח עם ברכות מיו"ר מכון על משמר הכנסת אמילי לוי שוחט והסבר קצר על פעולו של המכון ממנהלת המכון שירה בן ששון פורסטנברג, לאחר מכן מנכ"ל התנועה המסורתית יזהר הס העביר סקירה מקיפה של סוגיות דת ומדינה בישראל.

 

שיאו של היום היה מפגש עם חברות וחבר הכנסת. הקבוצה נפגשה עם 4 ח"כים ממפלגות שונות, והציגו להן שאלות ביחס לסוגיות הרלוונטיות.

חברת הכנסת יעל כהן פארן מהמחנה הציוני, חברת הקהילת המסורתית 'דרכי נעם' בפרדס חנה סייעה רבות לארגון היום ובפגישתה עם הקבוצה היא ברכה אותם על נוכחותם ודיברה על תקוותה לקדם יחד את היהדות המסורתית בישראלץ

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד הצהיר כי על ה"שולחן הערוך" להיות קו היסוד לפיה פועלת ישראל.

חברת הכנסת שולי מועלם מהבית היהודי דיברה בכנות על חוסר ההסכמה שלה על השקפת העולם  התנועה המסורתית והתנועה הרפורמי, אבל על מחוייבתה ליחסים פתוחים ומכבדים בין תפיסות העולם השונות.

חברת הכנסת זהבה גלאון ראשת מפלגת מרצ שיתפה את תפיסת העולם של מפלגתה  על סוגיות דת ומדינה.

כל אחת מחברות הכנסת קיבלה בסוף דבריה סידור "ואני תפילתי" לאות תודה על הדיבור עם הקבוצה.

לאחר המפגשים נערך סיור בכנסת וצפיה במליאה, בהובלת מרכז המבקרים של הכנסת.

מעוניינים לארגן יום סיור ועיון לקהילתכם, בכנסת או בקהילה? כתבו לנו: jpw@masorti.org.il

 

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ