ניוזלטר
צרו קשר

פמיניסטיות דתיות בכנסת

חברת הכנסת רחל עזריה וחבר הכנסת אלעזר שטרן, יושבי הראש של השדולה ליהדות ישראלית בכנסת, יזמו כנס פמיניזם דתי שהתקיים לפני כשבועיים במשכן.

 

בין הדוברות החשובות בכנס, דיברו גם הרבה חיה רואן בקר-רבת קהילת רמת ציון בירושלים, שהיתה הרבּה היחידה שנשאה דברים באירוע. בנוסף דיברה פרופ' אליס שלוי, זוכרת פרס ישראל ונשיאת הקהלה המסורתית ציון. קהילה ארץ ישראלית מחלוצות הפמיניזם הדתי בישראל.

 

ח"כ אלעזר שטרן אמר בפתיחת האירוע "אנחנו חוגגים היום, אבל הדרך עוד ארוכה. אני חושב מה הפסידו הדורות הקודמות כשנבצר מנשים למלא את היכולות שמעשירות את כולנו. חוק המקוואות עושה חיבורים מפלים ופוגעניים כלפי נשים וקונסרבטיבים ורפורמים, ועלינו להלחם נגד האפליה הזו ביחד עם יהדות התפוצות"

 

מלבד חברי הכנסת עזריה ושטרן השתתפו באירוע גם ח"כ מרב מיכאלי, ח"כ מנואל טרכטנברג,

ח"כ מרב בן ארי,ח"כ דב חנין וח"כ יעל כהן- פארן שהתייחסה פעם נוספת להיותה חברה בתנועה המסורתית "אני חברה בתנועה המסורתית בעירי, אחת הסיבות שהחלטתי להצטרף לזרם המסורתי- קונסרבטיבי זה בגלל התודעה הפמיניסטית שלי"

 

במכון "על משמר הכנסת" סיקרו את האירוע. לקריאה מה אמרו חברי וחברות הכנסת באירוע- לחצו כאן.

צפו בדבריה של הרבּה חיה רואן בקר

 

האזינו לדבריה של הרבה חיה רואן בקר בכנס המיוחד שהתקיים היום בכנסת, מחווה לפמיניזם הדתי.הרבה חיה הוזמנה על ידי יושבי ראש השדולה ליהדות ישראלית ח"כ רחל עזריה וח"כ אלעזר שטרן Elazar stern.בכנס התייחסה שוב חברת הכנסת יעל כהן פארן Yael Cohen Paran להיותה חברה בתנועה המסורתית ואמרה "אחת הסיבות שאני חברה בתנועה הקונסרבטיבית היא הפמיניזם שלי" וחבר הכנסת פרופ' מנואל טרכטנברג - Prof. Manuel Trajtenberg ציין כי שלוש בנותיו עלו לתורה בבנות המצווה שלהן "זה היה מובן מאליו"על משמר הכנסת קהילת רמות ציון - Congregation Ramot Zion

Posted by ‎The Masorti Movement In Israel-התנועה המסורתית בישראל‎ on Tuesday, 22 March 2016
צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ