ניוזלטר
צרו קשר

חברותא. סדרת שיעורים חדשה בקהילה המסורתית עמיתי רעננה

בקהילה המסורתית רעננה עמיתי החלו סדרת שיעורים חדשה בשם 'חברותא'. הסדרה מיוחדת הזו, מתחיל השיעור בלימוד בחברותא- לימוד זוגי מול מקורות, ולאחריו מתקיימת הרצאה של רבה או רבה מהתנועה המסורתית. הרצאת הפתיחה החגיגית של סדרת השיעורים התקיימה החודש. את השיעור הפותח העביר הרב דוד גולינקין, ולמפגש הגיעו כמאה משתתפים ומשתתפות. חברי הקהילה ברעננה הזמינו את חבריהם מהקהילות המסורתיות הסמוכות, ולשיעור המרתק הגיעו חברים מהקהילות הוד והדר בכפר סבא, מידיד נפש בהוד השרון. החברים מקהילת 'תורת חיים' בהרצליה שעורכים שיעור באותו ערב, באו יחד גם הם לרעננה, יחד עם רב הקהילה הרב ארי גליקין.

נושא הערב היה עקרונות בפסיקת הלכה בתנועה המסורתית. בלימוד בחברותות עיינו ב30 השו"ת (שאלות ותשובות) על התנועה המסורתית ודיברו על אחת או יותר מהשאלות. לאחר מכן העביר הרב גולינקין על העקרונות המנחים את רבני ורבות התנועה המסורתית בפסיקת הלכה. הרב גולינקין הציג 6 עקרונות מנחים אותם זיהה במחקרו על הפסיקה הקונסרבטיבית.

 

סדרת השיעורים תמשך עם לימוד עם הרב ארני בן דור, רב הקהילה המסורתית 'יער רמות', וחלק מהמפגשים יועברו גם על ידי רב הקהילה, הרב גוסטבו גרינצוייג.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ