ניוזלטר
צרו קשר

יום על דת ומדינה בישראל לסטודנטים/ות לרבנות

מכון על משמר הכנסת ותכנית רב שיח ערכו החודש יום עיון בנושא דת ומדינה לסטודנטים וסטודנטיות לרבנות מכל העולם. הרבנים והרבות לעתיד, מניו יורק, לוס אנג'לס, בוסטון, בואנוס איירס, ברלין וכמובן ירושלים שמעו במהלך היום על המורכבות של הפלורליזם היהודי בישראל.

את היום החלו במכון הישראלי לדמוקרטיה בשתי הרצאות של מנכ"ל התנועה יזהר הס ושל יאיר שלג, חוקר בכיר בתחום במכון הישראלי לדמוקרטיה.

לאחר מכן המשיכו הסטודנטים/יות לכנסת שם פגשו 4 חברי כנסת מכל הקשת הפוליטית. מקואליציה פגשו את ח"כ רועי פולקמין ממפלגת כולנו ואת ח"כ מוטי יוגב מהבית היהודי, ומהאופוזיציה פגשו את ח"כ מיכל רוזין ממרץ ואת ח"כ יעל כהן פארן מהמחנה הציוני.

המפגש עם הח"כים היה משמעותי במיוחד עבור המבקרים שהפנו אל נבחרי הציבור שאלות קשות באשר ליחב מדינת ישראל אליהם ואל יהדותם.

במפגש עם חברת הכנסת מיכל רוזין סיפרה אחת הסטודנטיות לרבנות על חוויה קשה שעברה בארץ, שנתבקשה לרדת ממונית שירות בגלל שחבשה כיפה.

במפגש הטעון מכולם היה עם חבר הכנסת מוטי יוגב, שם אמר הח"כ- "עמדת הבית היהודי היא עמדת הציונות הדתית של אמונה בקדוש ברוך הוא ושל החיבור שבין עם ישראל, תורת ישראל, ארץ ישראל ומדינת ישראל". עוד הוסיף יוגב כי: "מתוך תחושת אחריות לשלמותו ואחדותו של עם ישראל, נושא הנישואין והגירושין והגיור חייבים להיות תחת רשות אחת של הרבנות הראשית לישראל". לדבריו, "היהדות אינה כופה עצמה ולכל אחד הבחירה החופשית אם לקיים, מה לקיים ואיך לקיים, אך בתחום הציבורי של כלל ישראל הכרחי שיהיה צבא אחד, שב"כ אחד ורבנות ראשית אחת". (לכתבה מלאה על דבריו של יוגב- לחצו כאן)

את היום סיימו בסיור בכנסת, שכלל גם צפייה במליאה בה דיבר ראש הממשלה בנימין נתניהו.

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ