ניוזלטר
צרו קשר

לזכרו של מרטי דיוויס

קהילת נצח ישראל באשקלון, והתנועה המסורתית כולה, אבלה על לכתו בטרם עת של יו"ר הקהילה מרטי דיוויס ז"ל.

מרטי דיוויס היה מעמודי התווך של קהילת נצח ישראל באשקלון ושל התנועה המסורתית בישראל. לאחר עלייתו ארצה לפני כ 35 שנים, הצטרפו מרטי ומשפחתו לקהילת 'נצח ישראל', והיו לחברים פעילים. מרטי שימש במספר כהונות כיו"ר הקהילה, והיה יו"ר הקהילה גם בשנה האחרונה. בחייו המקצועיים עבר מרטי ז"ל בחינוך יהודי ציוני, ועבד קרוב ל 20 השנים האחרונות בסוכנות היהודית העולמית. לפני כ 15 שנים, שימש מרטי כמנכ"ל התנועהף וסגן נשיא לפיתוח משאבים, תפגיד שמילא בהתנדבות, ומתוך תחשובת שליחות עמוקה.

באיספות הכלליות של התנועה, נבחר דרך קבע מרטי, ללא עוררין, להיות יו"ר האסיפה, בשכות עמידתו האיתנה, ויכולתו מעוררת ההשראה לניהול האסיפות.

 

הוא הובא למנוחות בבית העלמין באשקלון, שם ספד לו רב הקהילה הרב גוסטבו סורסקי:

"לכל אדם יש תפקיד בעולם הזה.
אבל אתה...כמה תפקידים מילאת?! כולם במסירות, במנהיגות, בחן וברגישות.
נוח על משכבך בשלום, אך אני משוכנע, כמו הרבה מאיתנו, שכבר הבוקר התחלת לנהל איזו וועדה שמימית והנך ממלא שוב במסירות את התפקיד שריבונו של עולם שמר לך.

לימדת אותי הרבה, מרטי...

ואם אם תקים קהילה חדשה בשמיים, שמור נא לי משרה צנועה.
אשמח לשמש שוב כרב לידך.

כבר מתגעגע."

 

במוצאי שבת, ה 14 לנובמבר ציינו בקהילת נצח ישראל שלושים ימים לפטירתו של מרטי ז"ל. חברי הקהילה סיפרו איך מרטי הצליח להיות החבר הכי טוב של כולנו, איך הוא נגע בחיים של כולנו וכמה הוא כבר חסר.

בילי סלצברג, מותיקי הקהילה, סיפרה שבמחשבותיה מרטי הוא כמו אגם שאם זורקים אבן בתוכו נוצרים מעגלים, ועוד מעגלים, מעגלים אין סופיים. כך היה מרטי. איש גדול עם לב גדול. שיהיה זכרו ברוך.

 

לא כל יום פוגשים ידיד אמת ושותף לדרך כמו מרטי,

פעילי התנועה המסורתית כואבים עם לכתו.

יהיה זכרו ברוך.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ