ניוזלטר
צרו קשר

עדכון התנועה הבוגרת לנוע"ם

עדכון התנועה הבוגרת לנוע"ם

נובמבר 2015/כסלו תשע"ו

 

חזון, מטרות ושם לתנועה:

לאחר כנס התנועה הראשון שהתקיים במאי 2015, התכנס צוות מתנדב שלקח על עצמו למשימה להבנות את חזון ויעדי התנועה. בין המשימות השונות המונחות על צוות זה, בהן התנעת פעילות וחיי התנועה, במפגשים המתקיימים אחת לחודש, אנו מקדישים/ות זמן לבניית החזון. שם אנו דנים/ות בסיבה להקמת התנועה, במטרותיה וייעודיה- הן כלפי פנים וכלפי חבריה, והן כלפי חוץ, כלפי החברה הישראלית. מתוך כך נבנים ערכי ועקרונות התנועה המאפשרים לנו לחבר חזון, מטרות ארוכות טווח לתנועה ואף לבחור שם לתנועה שייצג את כל אלו.

את כל אותם הדברים אנו נציג, נעמיק ונאשר יחד בכנס השני לתנועה- אירוע ארצי שיתקיים לקראת סוף השנה. פרטים נוספים כמובן בהמשך.

במידה ותרצו לשמוע עוד על מפגשים אלו ו/או להצטרף אליהם ולהיות חלק מהעיצוב הראשוני של זהות התנועה, צרו קשר בשמחה:

יוני אביטן, 054-7600741,noam.bogeret@gmail.com

 

יוני הוא חבר בגרעין כוורת של נוע״ם ובקהילה שהקימו בב״ש, מדריך את גרעין לביא של נוע״ם שנמצא כעת בשנת שירות, רקדן ומורה למחול. ממקימי התנועה הבוגרת לנוע״ם.

------------------------------------------------------------------------------------------------------  

הקהילה הצעירה בבאר שבע

בחודש האחרון עבר גרעין כוורת, הגרעין הבוגר הראשון של נוע״ם, לבאר שבע על מנת להקים קהילת חיים צעירה, כחלק מהתנועה הבוגרת. נעמה קופר מספרת כי בשנה שקדמה למעבר, הגרעין עבר תהליך להבניית הקהילה שכלל סמינרים אחת לחודש וחצי עם מלווה הקהילה, בו דנו הם ברעיון הקהילה כאלטרנטיבה למציאות החברתית, ביחסים ביניהם ובמה שהקהילה מאפשרת לחבריה. כחלק מתהליך זה עברו מספר מחברי הגרעין להתגורר במשותף ביפו, שם התקיים המרכז הגרעיני במשך השנה הראשונה מאז השחרור ממסלול הנח״ל. בתהליך זה, החליטו חברי הגרעין כי את הקהילה יקימו בב״ש, תוך כדי שמרבית מחברי הקהילה יחלו את לימודיהם האקדאמיים שם באזור. הקהילה מונה מספר מחברי/ות הגרעין ועוד מצטרפים חדשים. מעבר לחיים החברתיים הפנימיים של הקהילה, היא עוסקת גם במשימות חברתיות וחינוכיות משותפות והקמת בית הפעילות לתנועה הבוגרת בב״ש. הקהילה נפגשת אחת לשבוע לערב קהילה העוסק בתכנים שונים שהקהילה מעצבת ובמשימותיה השונות, סמינרים אחת לחודשיים ובין לבין הם נהנים מהקרבה שיצרו בכך שעברו לגור ב-3 דירות סמוכות.

נאחל לקהילה המון בהצלחה וכמובן נמשיך לעדכן מהדרום!

 

נעמה קופר היא חברה בקהילה, כחלק מגרעין כוורת של נוע״ם, סטודנטית לעו״ס במכללת ספיר ומלווה את גרעין מורג של נוע״ם, אשר מתגייס לנח״ל בימים אלו. ממקימות התנועה הבוגרת לנוע״ם.

------------------------------------------------------------------------------------------------------  

תוכנית חינוכית חדשה לאגף ההגשמה בנוע״ם וסיום פרק המנהיגות הראשון!

מסלול ההגשמה של נוע״ם, המתקיים כחלק משלב המסלול של התנועה הבוגרת, עובר כיום שינויים רבים. זוהי השנה השניה בה שנת השירות של המסלול כוללת 4 קומונות ברחבי הארץ (כרמיאל, חיפה, קטורה וירושלים), כשמתוכן מתהווה גרעין נח״ל משותף (באמצע שנת השירות, כל אחד ואחת יקבלו החלטה אם לחתום למסלול הנח״ל או לא). מי מאלו שיחליטו לחתום לגרעין יתקבץ לפרק גיבוש משותף בקיבוץ חנתון, בין החודשים אוגוסט-נובמבר. בפרק זה (״פרק המנהיגות״), עוברים חברי הגרעין תהליך של גיבוש קבוצה, הבניית זהות וכונוות גרעיניות, ומתעמקים במגוון נושאים של זהות יהודית, יהדות מסורתית, ציונות, הגשמה ועוד. זה עתה סיים גרעין מורג את פרק המנהיגות הראשון למסלול בהצהרת הכוונות שהתקיימה בסוף אוקטובר בחנתון. נאחל להם בהצלחה בגיוס הקרב!

בנוסף, מספרת כליל אטד, רכזת אגף ההגשמה בנוע״ם, כי התנועה נמצאת בשיאו של תהליך כתיבת תוכנית חינוכית חדשה למסלול. התוכנית מבוססת על הרעיון של חיי קבוצה המגשימים את ערכי נוע״ם והתנועה הבוגרת, ומטרתה לייעד גרעיני נח״ל להקמת קהילות חיים חברתיות ולהעמיק את זהותם האישית של בוגרי המסלול בתחומי החינוך, החברה, היהדות והציונות.

 

כליל היא רכזת אגף ההגשמה בנוע״ם בשנים האחרונות ומובילה בתפקידה תהליכי עומק מהותיים בתנועה. מתגוררת באבו-גוש ובוגרת תואר ראשון בחינוך, מדעי המדינה ויחב״ל מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------

שליחות בנוע״ם עולמי לחברי/ות התנועה הבוגרת שבטיול בדרום אמריקה:  

מחנה הקיץ "יחד" של נוע"ם ארגנטינה, מתרחש במשך שבוע שלם בחודש הבא (23/12-30/12) על חוף ים מדהים מחוץ לבואנוס איירס במקום שנקרא Santa Teresita.

תוכלו להגיע ולהצטרף לצוות המדהים שלהם, לתרום מכישוריכם/ן ולהוסיף לאווירה קצת טעם של ישראל.

ומה יוצא לכם/ן מזה:

שבוע בטיול ללא הוצאות

הטיסה למחנה וממנו עלינו

דמי כיס מאתנו למשך המחנה

חוויה חד פעמית במחנה נוע"ם בקצה השני של העולם (על חוף ים)

הכרות עם אנשים מדהימים ורכישת חברים וחברות לחיים

אז אם אתם/ן במקרה באזור, אין סיבה שלא תקפצו על ההצעה! (עדיפות לאנשים שדוברים ספרדית ברמה בסיסית לפחות)

לפרטים נוספים ולהצעת מועמדות - רעות יהב reut@noamolami.org

------------------------------------------------------------------------------------------------------

רוצים/ות לפרסם גם בעדכונים התנועתיים? עדכון כזה הוא פלטפורמה מעולה לשלוח ברכות ואיחולים, לפרסם סיפורים אישיים, לספר ולהפיץ יוזמות אישיות/קבוצתיות, לשתף בטקסט/דבר תורה/הגיגים ורעיונות וכמובן גם לנטוורקינג ופרסומים אישיים!

הכל ניתן לשלוח למייל שלנו ובעדכון הבא זה כבר יתפרסם:  noam.bogeret@gmail.com

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ