ניוזלטר
צרו קשר

שנות השירות של נוע"ם יוצאות לדרך

שבוע לפני תחילת הלימודים יצאו לדרכן 4 קומונות של שנות שירות של תנועת הנוער נוע"ם בארבעה מוקדים בארץ. מסגרת לביא של נוע"ם הקומונות, של מסגרת לביא של נוע"ם נמצאות בכרמיאל, חיפה, ירושלים וקיבוץ קטורה.

כל אחת מהקומונות דגש חברתי אחר, ומפועלת בצמוד לקהילה מסורתית בעירה. הקומונה בכרמיאל, הפועלת עם קהילת 'הכרם' בעיר, מתנדבים בעיקר עם בני ובנות נוער בסיכון. הם השתלבו במסגרות קידום נוער העירוניות ופועולים במסגרות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות בעיר.

בני ובנות הקומונה של חיפה מתנדבים במסגרות של חינוך מיוחד. מלבד התנדבות במסגרות בוקר, בבתי ספר עם ילדים ונערים עם צרכים מיוחדים, מתנדבים גם במסגרות אחר צהריים עירוניות לצג התנדבות במעון לנשים מוכות. בחיפה מתקיים שיתוף פעולה משמעותי עם החברה להגנת הטבע.

חברי שנת השירוץ של ירושלים מתעסקים רבות בחינוך רב תרבותי, כראוי לעיר. הם פועלים בבתי ספר מעורבים, לצד עבודה עם בנות ובני נוער מבקשי מקלט מאפריקה. בנוסף, מתנדבים הש"שנים במכון 'על משמר הכנסת' ומסייעים לצוות המכון במעקב אחר תחומי דת ומדינה בכנסת.

הקומונה הדרומית ביותר נמצאת בקיבוץ קטורה בדרום, שם מתנדבים הש"שינים בענפי העבודה השונים בקיבוץ. אחר הצהרים מתנדבים במסגרות שונות במועצה האישורית חבל אילות, והאילת.

הפעילים בארבע הקומונות מרכזים את סניפי נוע"ם באיזורם, ומדריכים קבוצות קורס הדרכה.

 בנוסף לעבודת ההתנדבות החשובה, מתקיימים גם ימי לימוד לבני הנוער. ימי הלימוד מתקיימים במסגרת ש. שינוי- המארגנת לימוד לנערות ונערים שנמצאים בשנות השירות, והלימוד נעשה יחד עם שנות שירות נוספות במתכונת איזורית.

בסוף השנה חלק מחברי הקומונוות שיבחרו בכך ימשיכו את מסלולם ויאחדו לגרעין, והחל מהקיץ יגורו יחד לעוד מספר חודשים ואז יתגייסו יחד למסלול הגרעינים של הנח"ל.

 

במקביל, בימים אלה מתגבשות שנות השירות של נוע"ם והתנועה המסורתית לשנה הבאה. לא חייבים להיות פעילים בנוע"ם כדי להצטרף! מעוניינים- כל המידע באתר נוע"ם.

 

בתמונה- חברי שנת השירות בכרמיאל יחד עם ראש העיר עדי אלדר

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ