ניוזלטר
צרו קשר

חוגיים 60 לקהילת מוריה

רגע לפני החגים, חגגו בקהילת מוריה בחיפה 60 שנות קיום.

קהילת מוריה, היא הקהילה הותיקה בתנועה המסורתית בישראל. במהלך 60 שנותיה עברו בשערי הקהילה רבבות מתפללות ומתפללים, מאות בני ובנות מצווה ורבים שמצאו בה את ביתם היהודי.

באירוע המרשים נכחו חברי הקהילה לדורותיהם, נציגי קהילות מסורתיות מכל ישראל, רבנים ורבות מהתנועה, נציגי העירייה, נציגי מכון שכטר למדעי היהדות ופעילי נוע"ם מכל הדורות.

החגיגות התקיימו באודיטוריום חיפה, במרכז העיר. לאחר קבלת פנים התכנסו כל המשתתפים באולם האודיטוריום, שם עלו לבימה לברך את הקהילה מנכ"ל התנועה המסורתית יזהר הס, נשיא מכון שכטר הרב דוד גולינקין, יו"ר הקהילה פיטר לוטן, מזכ"ל העדה האחמדית מועד עודה, מנכ"ל התנועה הרפורמית גלעד קרויב ועוד. בין הברכות הופיעו להקת 'שירת מחר' הלהקה הייצוגית של תנועת הנוער נוע"ם. בנוסף, בירכה את הקהילה מריאנלה קריימן, מהלת תוכנית בר-בת מצווה לילד המיוחד, והעניקה לקהילה תעודת כבוד על היותה אחת מהקהילות המרכזיות ביותר בתוכניות. קהילת מוריה מארחת טקסי בר ובת מצווה לילד המיוחד מתחילת התוכנית לפני 20 שנה, ומתבצעים בה טקסים של נערות ונערים ממסגרות חינוכיות מכל רחבי העיר.

באחד מרגעי השיא של הערב חילקו פרחים צעירי הקהילה, חניכי נוע"ם, למקימי הקהילה שישבו באולם.

את חלק הנאומים חתם רב הקהילה, הרב דובי חיון, שבירך את הקהילה על 60 שנותיה וקרא להגברת המסגרות המסורתיות והפלורליסטיות בחיפה.

את הערב חתם הזמר קובי אוז בהופעתו הנפלאה 'מורה נבוכים'. הרב חיון העניק לאוז בקבוק יין מיוחד שהוציעה הקהילה לכבוד חגיגות ה-60, מייקב שושנה, בהשגחתו של הרב חיון וכנסת הרבנים של התנועה המסורתית.

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ