ניוזלטר
צרו קשר

הימים הנוראים בתנועה המסורתית ברחבי הארץ

מעל 75 קהילות, מניינים וחבורות של התנועה המסורתית קיימו תפילות ברוח התנועה ביום הכיפורים האחרון. היכלי התפילה בכל הארץ התמלאו מקצה לקצה בחברי קהילות ותיקים לצד חדשים, באנשים מכל הגילאים שבחרו להתחבר למועד המיוחד ברוח שווינית ומשפחתית.

בקהילת ידיד נפש במודיעין קיימו תפילת כל נדרי ייחודית. בתפילה, הנאמרת שלוש פעמים, הוקראה כל פעם בסגנון אחר. בסגנון אשכנז, ספרד, ועדת ביתא ישראל בהודו.

במזכרת בתיה, בראשון לציון מזרח, בקיבוץ אור הנר ובקיבוץ גזית נערכו תפילות יום  הכיפורים של התנועה המסורתית לראשונה.

נעמה קשת, ממקימות המניין החדש במזכרת בתיה סיפרה על החוויה המיוחדת בתפילות:

"ערב יום כיפור, מסדרים את הכסאות בבית הכנסת המאולתר,מאלתרים ארון קודש ומסדרים 50 מחזורים על השולחן בתקווה. שש בערב, אנשים מתחילים לטפטף. והטפטוף ממשיך וממשיך והכסאות מתמלאים וקולה הזך של שליחת הציבור חודר אל הלב וערימת המחזורים נעלמה כלא הייתה אבל אנשים עוד יש....

...נעילה. שוב נעלמו כל המחזורים ועוד אנשים מחכים מעבר לדלת ומציצים פנימה. אהרון ואני תוקעים יחד בשופרות ויום כיפור יצא בתרועת שמחה.

שמחה על כך שכל כך הרבה אנשים ונשים חושבים שכך, בלי מחיצות משום סוג אפשר ורצוי להתפלל, שכל כך הרבה שמחו על ההזדמנות. שמחה על היכולת שלי ושל אחרים להרגיש חלק גם אחרי כל כך הרבה שנים מחוץ לבית הכנסת. שמחה על כל אחד ואחת שהגיעו: דתיים, חילונים, דתיים לשעבר,קונסרבטיבים, רפורמים וכאלה נטולי הגדרות....שמחה על האושר של הילדים שמשחקים בחוץ, על המבט של הילדה שגללה את ספר התורה בבוקר ושל הילד שגלל אותו במנחה. על "אמא של" שעלתה לתורה לראשונה בחייה, על המקום שניתן לנו בשמחה וללא תהיות כי יש מקום לכל גווני הקשת" (לפוסט המלא לחצו כאן).

 

 

 

 

 

צור קשר מהיר
אשמח לקבל ניוזלטר
דג כדגכ