נוע"ם תחת אש!!!

במבצע "עמוד ענן" בתי הספר וגני הילדים בעיר נסגרו, הכבישים היו ריקים מאדם ורוב אוכלוסיה שנשארה באזור העימות הסתגרה בבתים או נשארה קרובה למקלטים השכונתיים.


צלילי הדף מילאו את האוויר וכל אחד מאיתנו הפך מהר מאוד למומחה בזיהוי "נפילה" או "יירוט" של "כיפת ברזל", לפי עוצמת הפיצוצים. שיחות על "איפה האזעקה תפסה אותנו" ו"מה ההרגשה לשכב על הכביש המהיר ליד אשדוד"...היו מצבים בהחלט הזויים.


בימים אלה "קהילת נצח ישראל" פתחה את שעריה לילדים מכל העיר, לשלושה ימים של חברות וכייף באזורים המוגנים של הקהילה.
כל הפעילויות התקיימו בתוך או סמוך מאוד למקלט או לממ"ד, בקבוצות קטנות ובהשגחה של מדריכי נוע"ם שלנו, יחד עם מתנדבים רבים שהגיעו לתמוך ולעזור.

IMG_1462 IMG_1484 IMG_1425

 
צוות נוע"ם ארצי תמך בנו לאורך כל הדרך, חברי "גרעין רקיע" הגיעו גם הם לעזור וחברי "מכינת חנתון" באו ליום מרגש יחד עם חבילות לחיילים ומכתבים מילדי הצפון. ארבעת חברי "מכינת בינה" בתל אביב אף ישנו במקלט הקהילה כדי להתנדב במשך יומיים, סטודנטים לרבנות מ-
JTSהגיעו כדי להפעיל את הילדים וקהילות אחרות מהתנועה הביעו את תמיכתם בדרכים שונות.

 
היום השלישי היה היום בו הגיעה קבוצה גדולה של מתנדבים וכ- 60 ילדים, ביום זה קיבלנו תרומה של כריכים וסלטים ממסעדת בריאות בתל אביב ושמחנו מאוד, היינו המומים מהנדיבות של החברה הישראלית.

 

22.11.12_087 VOLUNTEER_553


בתום המבצע, ביום האחרון של הפעילות שלנו, זכינו לביקור מרגש של פלוגת חיילים בדרכם "הביתה", לאחר ימים ארוכים ללא תנאים ובאי ודאות לגבי תפקידם בגבול עזה. הילדים בקהילה הוקסמו מהמפגש הקרוב עם צה"ל, המתנדבים הזילו דמעה והחיילים התרגשו גם הם לקבל את פני העורף האוהד.

 

22.11.12_107 747_22.11.12 22.11.12_106


ההחלטה להתארגן למען ילדי העיר הייתה נחוצה, הרגשנו צורף לעטוף את הילדים האלה, לתת להם הזדמנות להיפגש עם בני גילם, לפרוק חלק מהלחץ של השבוע המטורף הזה ובאותו זמן לתת להוריהם "הפוגה", לאחר ימים ולילות של דאגה ופחד.


חשוב להוסיף ש"קהילת נצח ישראל" על חמשת כיתות הגן שלה, הנה אחד ממוסדות החינוך היחידים באשקלון שיש בהם מקלט וממ"דים העונים על צרכי פיקוד העורף. הזיכרון שלנו קצר, אבל שנים של חיים במצב בטחוני לא קל, לימדו אותנו להיות מוכנים ולתת מענה למצוקת ילדי הקהילה והעיר כולה, כשמתאפשר לנו.

יישר כוח לרכזת נוע"ם שלנו, שירן סמפסון ולכל אחד מהמתנדבים.

 
מקווים ומתפללים לתקופה שקטה ולהגעת השלום לאזורנו.

 

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רח' הראל 8, ת.ד.5041, אפרידר, אשקלון 78150 | טל: 08-6711370/1 | פקס: 08-63737656 | kehillat@zahav.net.il