תוכנית תשע"ו

בשנים האחרונות החוג עסק במגוון רחב של נושאים, החל משיחות על פרשת השבוע, "מסכת אבות", ו-"רפואה בהלכה" וכלה בניתוח סיפורי המקרא, כגון: סיפורי בראשית ומגילת אסתר. בנוסף נסענו יחד למוזיאון לתולדות השואה "יד ושם" ולגן הארכטולוגי "מרכז דיוידסון" ומוזיאן הרצל בירושלים וביקרנו במוזיאון הפלמ"ח בתל אביב.

במסגרת החוג מתקיימים השנה קבוצת לימוד:

שיעור נ"ך (נביאים, כתובים) בהנחייתו של הרב גוסטבו סורסקי בימי ב' בשעה 10:30

 

בתוכנית גם סיורים, סרטים והרצאות בשיתוף ועדת תיקון עולם בקהילה.

 

לציון יום השנה לזכרו של יצחק רבין ז"ל יצאנו ביום ו', 20.11.15, לסיור מודרך ב"מרכז יצחק רבין" בתל אביב. פעילות המרכז מוקדשת להנצחת זכרו ופועלו של יצחק רבין ולבחינת הלקחים שעל החברה הישראלית להפיק מהרצח, מנסיבותיו ומהשלכותיו. המרכז משלב בין פעילות חינוכית-חברתית, הנצחה מוזיאונית ותיעוד ופועל בכל שדרות החברה הישראלית.

 

 

 במסגרת החוג לחינוך מבוגרים, יצאה קבוצה מחברי הקהילה לביקור ב"היכל הספר" במוזיאון ישראל בירושלים.
הקבוצה זכתה בהדרכה הנפלאה של אוצר ההיכל פרופ' אדולפו רויטמן. ממנו למדו על שבע המגילות הראשונות שנתגלו בקומארן, ספורם של אנשי כת קומארן שניסו לתרגם את האידיאלים המקראיים לחיי המעשה ועד לסיפורו של כתר ארם צובא. צפינו גם בגרסה המודרנית של התנ"ך הזעיר ביותר בעולם שאינו אלא שבב סליקון מצופה זהב

בגודל של גרגיר סוכר.

 

"כשיורד הלילה נחשפים הסיפורים שמאחורי הכותרות"

זה היה המוטו של ההזמנה לסיור לילי במרכז המבקרים של ידיעות אחרונות. אכן, ביום ד', ה-13.4.16, נעננו להזמנה והגענו לשם אחרי רדת החשיכה.

 

 

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רח' הראל 8, ת.ד.5041, אפרידר, אשקלון 78150 | טל: 08-6711370/1 | פקס: 08-63737656 | kehillat@zahav.net.il