2008

 קייטנת נוע"ם אשקלון 2008 פעלה בתאריכים 27/7-15/8 והשנה ארחה הקייטנה את ילדי עובדי מפעל "אוסם" משדרות אשר היוו יותר מ- 25% מילדי הקייטנה כולה.

 

במהלך הקייטנה התמודדנו צוות ההדרכה וההנהלה עם בעיות מסוימות בקרב הילדים. ככל הילדים היו בעיות התנהגות קלות, אך לעין בלטו בעיקר בעיותיהם של ילדי שדרות מבחינת: התנהגות, אלימות, ועוד... בעיות אלו נובעות בגין המציאות בה חיים ילדי שדרות, מציאות קשה וכואבת של עיר החיה "חיים תחת אש". מצב זה יוצר לחצים נפשיים גדולים ועמוקים בקרב הילדים, המוצאים את זעמם ולחציהם בצורת התנהגות בעייתית וקשה. במהלך הקייטנה ולפניה, הענקנו לצוות ההדרכה שלנו סדנאות למתן כלים להתמודדות עם ילדי שדרות.

 

במהלך הקייטנה ביקרנו בבריכה כפעמיים בשבוע, ויצאנו למספר טיולים:

ביקור במפעל "תנובה", שם למדו הילדים על תעשיית מוצרי החלב בישראל, תהליכי הכנת מוצרים, חליבה, שיווק ועוד.

ביקור ב"מוזיאון הפרדסנות" - הפרדס הראשון ברחובות, שם עברו הילדים "יום של חלוצים", למדו על הפרדס, על פירות ההדר, אפו פיתות והרגישו כחלוצי ארץ ישראל בראשיתה.

 

    • ביקור ב"מכון איילון" - מכון ששימש כמפעל להכנת תחמושת במסווה של מכבסה, בראשיתה של הקמת המדינה היהודית בארץ ישראל.

 

 _____________2008_017   k_2008_005

 

הילדים גם נהנו ממגוון חוגים כגון: קפוארה, תיאטרון, סייף, יצירה, מוסיקה, טבע וחיות, ותקשורת. במהלך חוג תקשורת כתבו הילדים חיבורים וכתבות שונות, שני משפטים של ילדי שדרות תפסו את תשומת ליבי:

 

סמנתה בת 9 : "שלום אני סמנתה ואני גרה בשדרות, אני מפחדת מהקסאמים ובמיוחד שאני לבד בבית, המשאלה שלי היא שיפסיקו לזרוק עלינו קסאמים ונחייה בשקט ושלום במדינה."

 

יובל אלבז בת 10: "אני גרה בשדרות עם הקסאמים ואני שומעת כמעט כל יום "צבע אדום" ואני מפחדת לשמוע את זה, ואני רוצה שלא יפלו יותר קסאמים."

 

בנוסף הילדים גם צירו ציורים רבים על קסאמים, בתים מפוצצים ועולים באש, מלחמה בין שני אנשים ועוד...

 

         

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רח' הראל 8, ת.ד.5041, אפרידר, אשקלון 78150 | טל: 08-6711370/1 | פקס: 08-63737656 | kehillat@zahav.net.il