בית חם


עברו ארבעים וארבע שנים מהיווסדו של בית הכנסת היחיד באשקלון שאינו אורתודוכסי.  העיר הימית אשקלון מונה כיום כ-130,000 תושבים, ביניהם מהגרים מלמעלה משמונים מדינות מרחבי העולם.  כ-30,000 מהגרים מברית המועצות ועוד כ-3,000 מהגרים אתיופים הגיעו לעיר במשך חמש עשרה השנים האחרונות.

 

ברצוננו להציג בפניכם תכנית דינאמית שהוקמה על-ידי קהילת נצח ישראל באשקלון.  הקהילה היא אחת המבוססות שבקהילות המסורתיות (קונסרבטיביות) בישראל ולה שני מבנים, סניף אקטיבי של תנועת הנוער "נוע"ם", צהרון ל5 גני תל"י במתחם, שיעורים לבני- ובנות-מצווה, חינוך מבוגרים ופרויקטים נוספים.  ייחודה של הקהילה באשקלון בכך שחבריה מרקעים תרבותיים שונים: מרוקאים, מצרים, תימנים, פרסים, אמריקאים, בריטים, רוסים, דרום-אפריקאים, דרום-אמריקאים, צברים וכולי.

 

אנו מארגנים פרויקטים עם קהילות קונסרבטיביות ויחידים מקהילות שותפות שבאים להתארח.  הביקור עשוי לכלול ארוחת צהרים או ערב שמבושלות במקום על-ידי הטבחית של הצהרון, מפגש עם מדגם מייצג של חברי הקהילה, ואם הביקור נערך ביום שישי בבוקר – יכלול גם פעילות קבלת שבת עם ילדי הגנים.

 Town___Village_NY_015    Vancouver_Group_21.10.09_027

 
כל זה כחלק מפיתוח פרויקט חדש הנקרא "בית חם".  אנו מקווים שבעקבות המפגשים ייווצרו קשרים אמיצים עם קהילות נוספות והדבר יחזק את התנועה המסורתית בארץ ובחו"ל.  מבקרים יחידים יתארחו אצל חברים מהקהילה שלנו. הרב שלנו, גוסטבו סורסקי (שהוא בעצמו מהגר מארגנטינה), יקבל את פניהם של המבקרים ביחד עם חברים נוספים מהקהילה.  אנו מקווים שבהמשך חברי-קהילה שנוסעים לחו"ל יפגשו שם את עמיתיהם.  אנו רוצים שצעירים אחרי צבא מהקהילה ייסעו לבקר ולעבוד בקהילות שותפות, וכן שחברי הקהילות השותפות שלנו יבואו לעבוד בקייטנות הקיץ של נצח ישראל.  אנו מקווים שצעירים שמשתתפים בנסיעות מאורגנות לישראל ירגישו שיש להם בית חם באשקלון לבלות בו את סופי השבוע החופשיים שלהם.

 

ניתן לפתח "שותפות וירטואלית" על-ידי קישור אתרי האינטרנט של הקהילות, החלפת כתבות ומאמרים לעלונים, חגיגות בני/בנות מצווה מתואמים, פרויקטים משותפים של "תיקון עולם", ועוד.  ניתן גם לארגן חגיגות בר/בת מצווה בכותל המסורתי, במצדה, או אצלנו בקהילה.

 

אם ברצונך לצרף את קהילתך לפרויקט "הבית החם" שלנו, נא לפנות לרכזת קשרי חו"ל של הקהילה, טרי דייויס, בדוא"ל: netzisrael@gmail.com 


 

 

התנועה המסורתית (קונסרבטיבית) היא זרם ביהדות המשלב נאמנות למסורת היהודית ולהלכה לצד פתיחות לעולם המודרני ולתרבות דמוקרטית-הומניסטית. היהדות המסורתית רואה בהלכה מכלול דינאמי ומתפתח של ערכים המתאים עצמו לתנאי המקום ולנסיבות המשתנות מדור לדור.
צרו קשר עם הקהילה
דג כדגכ
רח' הראל 8, ת.ד.5041, אפרידר, אשקלון 78150 | טל: 08-6711370/1 | פקס: 08-63737656 | kehillat@zahav.net.il